Ökoiskola - Csabdi Iskola

ÖKO program

Arra törekszünk, hogy elnyerjük/megtartsuk az ÖKOISKOLA címet!

MIÉRT?

Azért, mert

·        az intézmény alapdokumentumaiban évek óta hangsúllyal szerepel a környezeti nevelés és a fenntarthatóságra nevelés, az iskolai és azon kívüli oktató-nevelő munkában. Az ehhez kapcsolódó programok szervezését, a hagyományápolást jó kapcsolat jellemzi a helyi közösséggel, civil szervezetekkel.

·       az Ökoiskolai cím elnyerése folyamatosan egy tükröt is tarthat elénk az intézmény működését, működtetését, arculatának kialakítását illetően. Az ökoiskolai munkacsoport az iskolai munkatervvel összhangban igyekszik hozzájárulni az intézmény színvonalas pedagógiai munkájához, a felnövekvő generációk „zöld”  szemléletének kialakításához: saját maguk és saját helyük felfedezése a nagyvilágban; a Földünk, a természet, a környezetükben élők, és a más generációk, a hagyományok szeretete, tisztelete boldog és tudatos életvitelre való törekvéssel.